Lupamat Vidalı Kompresör

Kompresör yıldız-üçgen kontrol sistemi ile yol verilmektedir. V kayış-kasnak ile tahrik edilmektedir. V-Kayış gerdirme sistemi ile V-kayış gerginliği doğrudan kolayca yapılabilmektedir. Hava tankı üzerine kompresör ünitesi ve kurutucu ünitesi monte edilerek yer kazanımı sağlanmıştır.

4 - 15kW güç aralığında ve 7.5 / 10 / 13 bar çalışma basınçlarına göre dizayn edilmiştir. Minimum basınç valfi, yağ filitresi, separatör ve termostatik karıştırıcı valf kombine olarak tek bir blok üzerinde toplanmıştır. Kabin en uygun kullanım şartlarına göre dizayn edilmiştir. Titreşim,muhtelif yerlerde lastik takoz ve conta elemanlar kullanılarak minimize edilmiştir.Gürültü,kabin iç yüzeylerine yanmaz ses izolasyon süngeri kaplanmasıyla en aza indirgenmiştir. Kabin kapaklarının basmalı açma-kapama kilit sistemi ile kolay servis uygulamaları yapabilmeye imkan sağlanmıştır. Soğutma havasının sessiz bir şekilde dış ortama atılması çıkış pancuru ile sağlanmıştır.

Tek kademeli ve yağ püskürtmeli özelliğe sahip olan vida gurubu hava-yağ tankı (separatör) tankının üzerine monte edilmiştir. Hava-yağ soğutma sistemi hava-yağ soğutucusuna entegre edilen aksiyal fan ile sağlanmaktadır. Hava-yağ devrelerinde hidrolik hortum, Pnömatik kontrol sistemi devrelerinde ise teflon hortum kullanılmaktadır. Yağ devresindeki yağın sıcaklığını kontrol ederek vida bloğuna en uygun sıcaklıkta yağ gönderilmesini sağlayan termostatik karıştırıcı valf separatör bloğu ile kombinelidir. Yağ filitresi elemanı separatör bloğu ile kombineli yağ filitresi gövdesine takılmıştır. Hava filitre elemanı kolay değiştirilebilmeyi sağlayan plastik filitre kabı içerisine yerleştirilmiştir Emilen havanın kontrolü hava emişi devresindeki vida gurubu üzerine monte edilen emiş kontrol valfi ile 3/2 yollu selonoid valf (kompresör yükte-boşta çalışma) yardımı sayesinde mikroişlemcili kontrol ünitesi ile sağlanmaktadır. Hava-yağ devresindeki hava-yağ karışımını birbirinden ayırmak için kullanılan spin-on tipli separatör , separatör bloğu ile kombineli separatör gövdesine takılmıştır. Separatör bloğu üzerinde kullanılan kompresör işletme basıncının +1 bar üzerine ayarlanmış emniyet subabı ile Hava-yağ tankı aşırı basınç durumuna karşı güvenceye alınmıştır. Hava-yağ dolaşım sisteminin sıcaklık kontrolü yağ devresine entegre edilmiş NTC sıcaklık sensörü sayesinde mikroişlemcili kontrol ünitesi ile sağlanmaktadır. Hava sisteminin basınç kontrolü hava dolaşım sisteminin sadece şebeke tarafına entegre edilmiş basınç transmitteri sayesinde mikroişlemcili kontrol ünitesi ile sağlanmaktadır. Kompresör çalışırken separatör geri yağ dönüş hattı üzerine entegre edilmiş yağ akış gözü sayesinde separatörden süzülen yağın vida gurubuna tekrar geri dönüşü izlenebilmektedir. Hava-yağ tankı üzerine monte edilen yağ seviye göstergesi ile yağın durumu kolayca izlenebilmektedir.

Opsiyonel özellik : Tüketilen hava kadar üretilen hava miktarı oransal kontrol valf (enerji tasarrufu ve düzenli çalışma ) ile sağlanabilmektedir.

Opsiyonel özellik : Kış mevsimi şartlarının ağır olduğu koşullarda yağın donmaya karşı korumasını sağlayan yağ sısıtıcı sistemi kompresöre entegre edilebilmektedir.

Opsiyonel özellik : Birden fazla kompresörün tek bir kontrol ünitesinden (7 kompresöre kadar) çalıştırılarak eşit yaşlandırma veya enerji tasarrufu yapılması mümkün olmaktadır.

Opsiyonel özellik : Kompresörlere entegre edilen uzaktan izleme sistemi ile kompresörlerin çalışma durmunun her an uzak bir noktan kompresör ile bağlantı kurularak izlenebilmesi sağlanabilmektedir.